siłownia

Powrót do formy po wakacjach

Większość sportowców, która jest jednocześnie rodzicami, ma ten sam problem. Mianowicie, nie wiedzą oni jak i kiedy trenować w czasie wakacji. Wynika to natomiast z faktu, że dzieci lubią leżeć na plaży, bawić się w piaskownicy lub po prostu spać pod namiotem w lesie, jednocześnie jedząc niezdrowe lub słodkie rzeczy. Jak więc znaleźć czas na trening oraz siłę do odmówienia, gdy wokół tyle śmieciowego, pysznego jedzenia?

W rzeczywistości ćwiczenia można wykonywać wszędzie, wystarczy bowiem wykorzystać do tego masę własnego ciała. Jeśli więc ktoś spędza czas na polu biwakowym, może na przykład robić pompki, podnosić się na jakiejś grubszej gałęzi, ćwiczyć przysiady lub po prostu na leżąco wykonywać rowerek.
Podobnie rzecz wygląda na placu zabaw, gdzie ćwiczeń z wykorzystaniem masy własnego ciała może być jeszcze więcej, gdyż dodatkowo można wybrać plac zabaw z siłownią, co jest coraz powszechniejsze.

Ćwiczenia w wodzie też są możliwe i to nie tylko te polegające na pływaniu. Wystarczy trochę motywacji i chęci, a i sam trening też będzie trochę urozmaicony. Dla chcącego przecież nic trudnego.
Nieco gorzej sprawa wygląda w przypadku samodyscypliny, jeśli chodzi o unikanie śmieciowego jedzenia i alkoholu. Tutaj niestety nie ma innej możliwości, jak samozaparcie i asertywność. Prawdopodobnie na placu zabaw znajdzie się wiele osób jedzących łakocie, w lesie pod namiotem będzie pachniało grillem lub ogniskiem, a na plaży goframi. Od sportowca zależy więc czy ulegnie pokusie i tym samym zaprzepaści swoje dotychczasowe osiągnięcia, czy jednak wytrwa w swoim postanowieniu i uniknie spadku formy.
Osoby, które mimo wszystko nie są w stanie wytrwać tego jakże ciężkiego okresu, powinny natomiast przeczytać poniższy artykuł i dowiedzieć się, jak wrócić do formy po wakacjach.

Jak przygotować się do treningu na siłowni

Najważniejszy w czasie powrotu do formy jest trening. Należy zacząć go powoli, zgodnie z własnymi możliwościami, aby niczego nie nadwyrężyć i nie nabawić się żadnych kontuzji czy urazów.
Dodatkowo, warto też skorzystać z pomocy trenera personalnego, który stworzy indywidualny plan treningowy i pomoże wytrwać w postanowieniu zbudowania masy mięśniowej lub zrzucenia zbędnych kilogramów po wakacjach.
Z czasem należy podnosić swoją poprzeczkę, aby zwiększyć swoją kondycję i efekty swojej pracy na siłowni. Najlepsze będą do tego sporty siłowe na siłowni, ale w tym przypadku też nic nie stoi na przeszkodzie, aby ćwiczyć w domu, np. z wykorzystaniem masy własnego ciała.

Jakie suplementy diety pomagają w budowaniu masy mięśniowej

Istnieje obecnie bardzo wiele rodzajów wspomagaczy na siłowni. Te bezpieczniejsze, czyli suplementy diety, można kupić bez problemu i zażywać je bez obaw o negatywne skutki, typu trądzik, problemy sercowe czy agresja. Należą do nich m.in. witaminy bez recepty, minerały, odżywki białkowe oraz węglowodanowe, popularne gainery czy kofeina. Każdy z tych produktów posiada w swojej ofercie sklep ze sterydami online, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie, nie bojąc się jednocześnie o źródło pochodzenia danego środka. Sklep ten jest bowiem sprawdzony i rzetelny oraz posiada pozytywne opinie od klientów.

Dlaczego warto zadbać o odpowiednią dietę na siłowni

Dieta to podstawa zarówno zrzucania zbędnych kilogramów, jak i budowania masy mięśniowej. Bez niej nawet najlepszy trening nie jest w stanie wspomóc żadnego z tych dwóch postanowień. Właśnie dlatego warto poprosić o pomoc dietetyka i wspólnie z nim stworzyć indywidualny plan żywieniowy na masę mięśniową.

Rola środków androgennych w budowaniu masy mięśniowej

Mniej bezpieczne od suplementów diety są sterydy anaboliczno-androgenne. Mimo wszystko z nich też korzystają sportowcy, zwłaszcza kulturyści. Ich zdaniem wystarczy przyjmować je z głową, odwiedzając sprawdzony sklep ze sterydami, kupując środki zgodne z własnym stopniem zaawansowania oraz przyjmując je zgodnie z instrukcją. Dzięki temu można podnieść poziom swojej siły, motywacji, wytrzymałości oraz energii, co w czasie ćwiczeń po wakacjach jest bardzo przydatne.
Niezależnie od tego, jakie sportowiec ma cele oraz możliwości, wspomagacze na siłowni to dobra rzecz, dzięki której efekty i wyniki sportowe pojawiają się zdecydowanie szybciej. Warto więc to rozważyć.