Piłka nożna Życie prywatne sportowców

Wegańskie buty są jak najbardziej możliwe

W świecie sportu dzieje się wiele, ale mimo to cały czas może dojść do sytuacji, w której mnóstwo ludzi jest zaskoczonych. Świetnym dowodem na to jest nowy produkt firmy Adidas.

O co chodzi?

Gdyby ktoś nie znał szczegółów, warto wiedzieć, że możemy mówić o wegańskich butach piłkarskich. Jak się można domyślić, to pierwszy raz w historii, gdy powstały takie buty. Za projekt odpowiadała Stella McCartney, a wśród osób zaangażowanych w projekt znalazł się Paul Pogba.

Stella McCartney to projektantka, która współpracuje z Adidasem od 2004 roku. Można powiedzieć, że obie strony cenią sobie zawartą współpracę. Pozycja Adidasa jest raczej wszystkim dość dobrze znana, natomiast Stella to znana brytyjska projektantka. Krótko mówiąc, mamy współpracę korzystną dla obu stron. Gdyby kogoś interesowały szczegóły nowej propozycji, pojawia się problem, gdyż firma nie podaje dokładnego opisu nowych butów.

Niemniej nie oznacza to tego, że nowy produkt owiany jest całkowitą tajemnicą. Wiemy choćby, że sprzedaż będzie mieć miejsce w dwóch wersjach. Co więcej, jedna wersja będzie bez sznurówek. Jeżeli kogoś interesują informacje związane z kolorystyką, na pewno należy uwzględnić, że podstawowym kolorem jest biały.

Szykują się zmiany?

Co sądzisz na temat pierwszych w historii wegańskich butów? Można przypuszczać, że możemy zetknąć się z przeróżnymi opiniami. Jeżeli tak jest, w zasadzie nie ma się czemu dziwić – rewolucyjne rozwiązania nie wszystkim muszą przypaść do gustu (bez względu na końcowy efekt). Warto też pamiętać o tym, że rewolucyjne rozwiązania mogą stać się ciekawostką, jak i punktem zwrotnym – kto wie, może za jakiś czas wegańskie buty staną się normą? Teraz takie pytanie brzmi pewnie irracjonalnie, ale czy to ma jakieś znaczenie? Przyszłość bliższa i dalsza to zawsze niewiadoma.