Piłka nożna Siatkówka Sport amatorski

Polacy kochają siatkówkę

Ulubionym sportem Polaków jest piłka nożna i nie ma się czemu dziwić. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na to, co dzieje się na świecie – piłka nożna generuje niesamowite emocje. Oczywiście nie można też zapomnieć o innych dyscyplinach – choćby o siatkówce.

Czy Polacy kochają siatkówkę?

Być może siatkówka wielu osób nie przekonuje, ale z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że Polacy kochają siatkówkę. Na dobrą sprawę wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się podczas spotkań. Niektórzy mogą stwierdzić, że duże znaczenie mają sukcesy, ale trzeba pamiętać o tym, że sukcesy to nie wszystko (sukcesy to czynnik sprzyjający zainteresowaniu).

Zwycięstwa mogą przekładać się na zwiększone zainteresowanie siatkówką czy chęć zawodowego uprawiania dyscypliny – to drugie tyczy się rzecz jasna dzieci. Naturalnie nie ma w tym nie zaskakującego, ale czy na tym koniec? Śledzenie najlepszych sportowców może mieć wpływ na to, co się wokół nas dzieje. Nie ma też co ukrywać, że wpływ na kibiców może być po prostu ogromny.

Świetnym przykładem jest to, co wydarzyło się 30 maja 2012 roku. Zbliżało się Euro 2012, ale w Jastrowie mnóstwo ludzi skupiło się na siatkówce. Krótko mówiąc, odbyło się spotkanie, które trwało ponad 3 dni (ponad 90 godzin)! Jedna z drużyn wygrała 143:81, ale to nie było najważniejsze – najważniejsze było to, że mieliśmy spotkanie charytatywne. Można też dodać, że mieliśmy do czynienia z próbą pobicia rekordu Guinnessa – próbą, która okazała się udana. Skoro jesteśmy przy rekordach – czy wiesz, co działo się 24 sierpnia 2017 roku? Jeśli nie, dobrze wiedzieć, że tego dnia również udało się pobić rekord Guinnessa i również chodziło o siatkówkę. Tym razem jednak mowa o Krakowie i co ciekawe, wszystko potoczyło się niezwykle szybko – 1804 osoby jednocześnie podbijały piłkę siatkową i trwało to 10 sekund.

Część z nas zwariowała na punkcie siatkówki – nie ma co do tego żadnych wątpliwości.