Sport

Piłkochwyty – rodzaje, zastosowanie, producent

Niezależnie od tego, czy mowa o piłce nożnej, siatkówce, piłce ręcznej czy tenisie, jedna kwestia pozostaje bez zmian – bezpieczeństwo. Podczas rozgrywki piłka może wylecieć poza krawędź boiska, co stwarza problem nie tylko dla zawodników, ale również dla otoczenia. Aby uniemożliwić piłce opuszczenie wyznaczonego terenu do gry, warto sięgnąć po piłkochwyt. Dzięki temu rozwiązaniu zadbamy jednocześnie o bezpieczeństwo kibiców, przechodniów, a także stojących w pobliżu boiska samochodów oraz domów – jest to szczególnie ważne w przypadku boisk szkolnych, które są położone w terenie zabudowanym. Piłkochwyt to również inwestycja w komfort grających. Wykopanej piłki nie trzeba szukać poza granicami boiska, dzięki czemu użytkownicy, zawodnicy nie muszą ciągle przerywać meczu, więc płynność gry nie zostaje naruszona.

Zawsze i wszędzie – czyli gdzie przyda się piłkochwyt

Ze względu na uniwersalne zastosowanie piłkochwyty znajdują się zarówno na stadionach, boiskach, jak i w szkolnych salach do wychowania fizycznego. Elastyczna, dobrze dobrana siatka stworzy skuteczną zaporę do przechwytywania piłek, a także może posłużyć do oddzielania poszczególnych sektorów boiska podczas zawodów. Szeroki wybór piłkochwytów sprawia, że elementy można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Wytrzymałe, odporne na uderzenia piłek siatki zabezpieczą każde boisko, kort czy lodowisko niezależnie od pogody oraz panujących warunków.

Stal, aluminium, tworzywa sztuczne – rodzaje piłkochwytów

  • Siatki polipropylenowe – ze względu na swoją uniwersalność i wytrzymałość siatki z tego tworzywa są najczęściej wybierane jako wyposażenie obiektów sportowych.Piłkochwyty polipropylenowe charakteryzują się bezwęzłową strukturą, giętkością i elastycznością. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że są również odporne na warunki atmosferyczne i nie wymagają konserwacji, dzięki czemu nadają się do użycia zarówno na wolnym powietrzu, jak i wewnątrz hal.
  • Piłkochwyty polietylenowe – siatki tego rodzaju cechują się dużą wytrzymałością oraz niską elastycznością, dzięki czemu znakomicie rozpraszają impet lecących piłek. Solidna budowa sprawia, że piłkochwyty polietylenowe są nie tylko odporne na uderzenia, ale również na warunki atmosferyczne. To sprawia, że siatki z tego tworzywa będą służyć przez długie lata, niezależnie od temperatury czy opadów.
  • Piłkochwyty stalowe i aluminiowe – słupy wykonane z tych materiałów tworzą najbardziej wytrzymałe piłkochwyty. Wysoka sztywność zapewnia znakomitą ochronę terenu boiska nawet w przypadku najpotężniejszych wybić. Tego typu słupy doskonale sprawdzają się wokół obiektów przeznaczonych dla piłkarzy, jednakże metal jest narażony na działanie wilgoci. Aby uniknąć korozji oraz osłabienia słupów należy stosować profile stalowe ocynkowane ogniowo a następnie lakierowane proszkowo.

Jak wybrać odpowiedni piłkochwyt?

Aby zapewnić najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa, piłkochwyt powinien być dobrany z myślą o przeznaczeniu boiska lub kortu. Trzy kluczowe czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę, to siła uderzenia piłki, jej wielkość oraz potrzebna wysokość piłkochwytu. W przypadku piłki nożnej czy tenisa, gdzie piłka osiąga duże prędkości, należy wybrać grube siatki o niskiej elastyczności, dzięki czemu zyskujemy pewność, że piłkochwyt nie zostanie przerwany. Jeżeli podczas gry wykorzystywane są mniejsze piłki – np. tenis, golf – należy zadbać o wybór odpowiednio gęstszej siatki o mniejszych oczkach. Ostatnią kwestią jest wysokość siatki, która uzależniona jest od rodzaju uprawianej dyscypliny. W przypadku piłki ręcznej na ogół nie potrzeba tak wysokiej siatki, jak przy boisku przeznaczonym do piłki nożnej, gdzie podania „górą” są stałym elementem gry.

Wysoka jakość, wysoka satysfakcja

Kiedy przychodzi do wyboru producenta, należy zaufać sprawdzonej firmie. Sport Transfer od 20 lat dostarcza najwyższej jakości sprzęt sportowy na europejskie obiekty oraz imprezy najwyższej rangi, takie jak Mistrzostwa Europy i Świata w Piłce Ręcznej, World Tour w siatkówce plażowej czy Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Liczne certyfikaty oraz indywidualne podejście do klienta sprawia, że gdy trzeba zakupić wytrzymały piłkochwyt, producent taki jak Sport Transfer to strzał w dziesiątkę! Sprawdź ofertę na piłkochwyty!