Pozostałe dyscypliny

Jakie kije golfowe dla początkującego gracza?

Odpowiednio dobrany sprzęt golfowy w dużym stopniu minimalizuje ryzyko kontuzji, a także wpływa na jakość uderzeń. Dobre kije golfowe są komfortowe w użytkowaniu bez względu na to, czy golfista jest początkujący, czy bardziej zaawansowany. Dokonując ich wyboru, należy zwrócić uwagę na kilka czynników.

Pierwsze kije golfowe – co warto wiedzieć?

Pierwsze kije golfowe powinny być dopasowane do parametrów ciała golfisty, chodzi głównie o wzrost oraz odległość nadgarstka od ziemi, mierzy się ją w pozycji wyprostowanej z rękami trzymanymi wzdłuż ciała. Do pierwszych ćwiczeń przeznaczone są specjalnie dedykowane dla początkujących kije golfowe. Nie różnią się one dużo od tych przeznaczonych dla profesjonalistów, są to różnice w postaci drobnych elementów, ale odczuwalna jest duża różnica w samej grze. Dużo łatwiej jest opanować grę w golfa, korzystając ze specjalnie przeznaczonych do tego celu kijów golfowych.

Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z rad graczy posiadających doświadczenie. Gra w golfa jest tylko z pozoru bezpieczną dyscypliną sportową, tak samo, jak przy innych ćwiczeniach również można łatwo nabawić się kontuzji. Podczas gry jest zaawansowanych przeszło 100 mięśni organizmu człowieka. Z tego powodu początkujący gracze powinni przede wszystkim skupić się na tym, żeby sprzęt była dla nich komfortowy i aby można było używać go swobodnie. Właściwie dobrane kije golfowe to przede wszystkim wystarczająca długość, grubość shaftu i odpowiedni grip, wszystkie te parametry wpływają na zadowolenie z ich użytkowania.

Precyzyjnie dopasowane kije golfowe to element skutecznej gry

Kije golfowe, które mają dobrane parametry w odpowiedni sposób, wpływają w dużym stopniu na wynik gry w przypadku graczy zawodowych. Dzięki temu mogą oni uzyskać dużo większą koncentrację, uderzenia są o wiele dłuższe, szybciej można również wykonywać techniczne ruchy. Kije golfowe można wykonać na zamówienie, osoby początkujące mogą dzięki temu zyskać na uzyskiwanej odległości, mniejszym rozrzucie i lepszym ułożeniu ciała. Wszystkie kije golfowe różnią się między sobą budową w zależności od przeznaczenia:

  • woods, służą do dalekiego wybicia piłki,
  • irons, najczęściej używane,
  • wedge, specjalnie wyprofilowane służą do gry na trudnym terenie,
  • putter to kij pozwalający precyzyjnie uderzyć piłkę toczącą się po równej powierzchni.

Różnią się one przede wszystkim w budowie główki kija, każdy golfista niezależnie od stopnia zaawansowania powinien mieć w torbie maksymalnie 14 kijów golfowych.