Sport amatorski Zdrowie

Jak zachęcić dzieci do sportu?

W dobie komputerów i smartfonów nie jest łatwo zachęcić dzieci do aktywności fizycznej. Dawniej normalną rzeczą było, że dzieci i młodzież spędzały czas na świeżym powietrzu. Dziś najczęściej siedzą z nosem w telefonie lub grając w gry komputerowe.

1. Kitesurfing dla dzieci

2. Szkolenia kitesurfingowe dla dzieci

3. Kurs kitesurfingu dla dorosłych

4. Kursy kitesurfingu – Szkoła Surf People – jak dojechać?

Kitesurfing dla dzieci

Warto zastanowić się nad wyborem ciekawego sportu dla naszego dziecka, a przede wszystkim pokazać mu, że i my również chętni jesteśmy do uprawiania sportów. Weźmy taki kitesurfing dla dzieci. Aby pojąć w czym rzecz i móc wraz z dzieckiem korzystać z uroków sportu, wystarczy udać się do Szkoły Surf People w Chałupach, na Półwyspie Helskim.

Szkolenia kitesurfingowe dla dzieci

Kursy kitesurfingu dla dzieci podzielone są na 4 etapy, a każdy z etapów trwa około 5 godzin. Dla dzieci rozpoczynających dopiero zabawę z kitesurfingiem, najlepszym wyborem będzie 8 lub 12 godzinna nauka kitesurfingu. Jest to średni czas, aby nauczyć się pływać na desce w obu kierunkach oraz być w pełni samodzielnym. Kurs grupowy w sezonie letnim to znakomita zabawa, zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci. Poziom pierwszy to przedstawienie zasad bezpieczeństwa, omawiane są kierunki wiatru, budowa sprzętu oraz podstawy Kitesurfingowego Prawa Drogi. Poziom drugi już w całości prowadzony jest w wodzie, przerabiane jest startowanie latawca z pomocą asystenta. Poziom trzeci to już samodzielne startowanie i lądowanie latawca. Poziom IV to etap w którym uzupełniane są podstawowe umiejętności oraz kontynuacja nauki i poznawanie podstaw skoków przez zenit z bezpiecznym lądowaniem, oraz pływanie na switch. Adeptów kitesurfingu najczęściej spotyka się podczas kolejnych szkoleń, jeśli raz się poczuje siłę latawca, pasja do tego sportu pozostaje na zawsze.

Kurs kitesurfingu dla dorosłych

Nauki dzieci to jedno, natomiast dorośli również mogą nauczyć się sterować latawcem. Dla dorosłych organizowane są nauki kitesurfingu w poziomie dla początkujących oraz zaawansowanych. Podczas szkoleń panuje miła atmosfera, Półwysep Helski raczy pięknymi widokami, a pierwsze kroki cieszą motywując do kolejnych zajęć.

Kursy kitesurfingu – Szkoła Surf People – jak dojechać?

Jest kilka sposobów na dotarcie do Szkoły Surf People:

– samochodami – z Władysławowa należy kierować się na Hel drogą przez Płw. Helski,

– pociągiem – najbliżej położona stacja to Chałupy Centrum,

– rowerem – własnym lub wypożyczonym,

– tramwajem wodnym – kursującym trzy razy dziennie ze Skweru Kościuszki w Gdyni do Jastarni i dalej autobusem, taksówką lub pociągiem.

Zajęcia prowadzone są na najwyższym poziomie a zasady bezpieczeństwa wpajane i pilnowane, co w przypadku dzieci jest szalenie ważne. W szkole wystarczy wypełnić krótki formularz, by zarezerwować kurs. Pierwsze zajęcia dają już odpowiedzi na nurtujące nas pytania, nie trzeba więc drążyć tematu wcześniej.