Sport niepełnosprawnych

Zawsze można walczyć!

Czy nie jest tak, że często nas coś boli i narzekamy na swój los? Ponadto zadajemy sobie pytanie, dlaczego jest tak ciężko? Nikt nie neguje problemów, ale czasem warto zastanowić się nad okolicznościami i swoim podejściem. Świetnym przykładem są ludzie sportu, ale niekoniecznie ci, na których zwracamy uwagę.

Sportowcy z niepełnosprawnościami

Chodzi oczywiście o sportowców z niepełnosprawnościami. Tacy sportowcy nie są zbyt popularni, ale trzeba przyznać, że zapewne spory wpływ na to ma możliwość oglądania zawodów. Wracając do sedna, sportowcy z niepełnosprawnościami pokazują nam wszystkim, jak należy pochodzić do życia – pokazują, że nie wolno się poddawać. Mowa o ludziach, w przypadku którego nie należy mówić o wygranych czy przegranych – wszyscy są zwycięzcami. Uczestnicy zawodów dla niepełnosprawnych prędzej lub później musieli zmierzyć się z nową rzeczywistością. Rzeczywistością, w której (jak pokazuje sport) się odnaleźli.

Kiedy patrzy się na niepełnosprawnych sportowców, można odnieść wrażenie, że moje problemy są niczym w porównaniu z problemami tamtych ludzi. Mimo wszystko możemy mówić o osobach szczęśliwych – osobach, które pokazują, że są niezłomne. To świetny przykład tego, iż można się spełniać bez względu na okoliczności. Warto też dodać, że w niektórych przypadkach niepełnosprawny sportowiec może rywalizować z osobami pełnosprawnymi.

Jakie mamy bariery?

Ponadto weźmy pod uwagę bariery, z jakimi muszą mierzyć się ludzie. To oczywiście bardzo złożony temat, ale czy nie jest tak, że większość barier to tylko pozory? Czy nie jest tak, że z większością przeciwności możemy sobie łatwo poradzić, gdyż bariery są wyłącznie w naszych głowach? Warto się nad tym zastanowić.