Sport amatorski Sporty zimowe Zima

Wybieramy damskie spodnie narciarskie

Czy zima kojarzy Ci się z szaleństwem na stoku i nie wyobrażasz sobie sezonu bez nart lub snowboardu? Jeśli tak, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, że do cieszenia się szusowaniem wymagany jest nie tylko niezbędny sprzęt sportowy, ale również odpowiednia odzież, dzięki której przyjemny relaks nie skończy się grypą lub przeziębieniem. Możesz wybrać kombinezon lub postawić na połączenie kurtka oraz spodnie narciarskie damskie. Pomożemy w tym drugim aspekcie.

Spodnie na narty dla pań – na co zwracać uwagę?

Podobnie jak i inna odzież dla kobiet, także spodnie narciarskie damskie mają za zadanie zarówno świetnie wyglądać, jak i dawać pełen komfort podczas użytkowania, czyli nie krępować swobody ruchów. Dodatkowo muszą skutecznie chronić przez chłodem oraz wilgocią. Ta druga bierze się przede wszystkim ze śniegu, jaki osiada na odzieży podczas jazdy i – od czasu do czasu – upadków.

Dlatego spodnie narciarskie dla pań powinny mieć parametry membran określone wartościami co najmniej 5000/5000. Pierwsza oznacza oddychalność, druga– wodoodporność. Od takich wartości możemy mówić o solidnej odzieży do uprawiania białego sportu. Solidne propozycje, jak np. spodnie narciarskie damskie Schoffel Pinzgau1, mają oddychalność wynoszącą nawet 10 000, a ogólna zasada jest taka, że im są one większe, tym lepiej.

Producentom udaje się osiągać te wysokości parametrów za pomocą stosowania materiałów syntetycznych – jak poliester. Dodatkowo od wewnątrz spodnie mają podszewkę, która również wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu połączeniu spodnie są odporne na wilgoć, a równocześnie nie dopuszczają do „uciekania” temperatury. Możesz szusować cały dzień i czuć się znakomicie!

Sam materiał wykonania musi nie tylko chronić przed wilgocią i chłodem, ale również umożliwiać swobodne ruchy. Doskonale, jeśli ma nogawki zakończone osłoną przeciwśnieżną i wzmocnieniem chroniącym przed uderzeniami krawędzi nart lub snowboardu. Takie spodnie narciarskie damskie to np. Schöffel Horberg L Ski Pants.

Szelki czy pas?

Spodnie narciarskie damskie można podzielić na dwie kategorie: jedne mają szelki, inne pas. Które z nich lepiej wybrać? To już kwestia osobistych preferencji. Przy wyborze spodni z pasem ważne jest jednak, aby był on regulowany, co pozwoli na ich komfortowe dopasowanie do ciała. W przypadku szelek można postawić na rozwiązanie pośrednie, czyli szelki odpinane. Dzięki temu możesz je zakładać tylko wówczas, gdy wybierasz się na narty, a bez szelek doskonale nadadzą się na spacer po ośnieżonych górach i lasach.

Zaletą spodni narciarskich są również kieszenie zamykane na zamki oraz elementy odblaskowe. Te drugie świetnie sprawdzą się zwłaszcza po zapadnięciu mroku. Choć stoki narciarskie są zazwyczaj rzęsiście oświetlone, dodatkowa widoczność nigdy nie zaszkodzi.

Gdzie znaleźć dobre spodnie narciarskie damskie?

Szukasz sklepu, w którym znajdziesz perfekcyjne spodnie narciarskie damskie? Nie musisz przeglądać dziesiątek witryn. Zajrzyj na stronę Sport Team. Znajdziesz tam szeroki wybór spodni dla pań – z szelkami i bez. Wszystkie zostały wykonane z solidnych materiałów, zapewniających pełną swobodę ruchu w połączeniu z doskonałą ochroną ciała. A wszystko to w przystępnych cenach – zobacz już dzisiaj!