MMA i sporty walki

Trener personalny samoobrony – perfekcyjne przygotowanie

Treningi personalne, jeśli chodzi o rozwój fizyczny, stały się bardzo popularne jako przynoszące więcej korzyści niż ćwiczenia w grupach lub bez nadzoru trenera.  Takie rozwiązanie to także propozycja dla tych, którzy chcą nauczyć się sztuk walki i poznać różne systemy samoobrony.

Różnego rodzaju treningi pomagają poprawić formę fizyczną, zadbać o sprawność i dobry wygląd. Aktywność fizyczna to również sposób na dobre samopoczucie psychiczne. W przypadku treningu samoobrony czy sztuk walki dochodzi jeszcze wymiar praktyczny – odpowiedniego zareagowania w sytuacji, gdy dojdzie do zagrożenia. Trening tego typu dostosowany do indywidualnych potrzeb – a więc gdy np. instruktor krav maga zajmuje się tylko daną osobą – pozwala m.in na szybsze osiągnięcie efektów. Więcej o zaletach treningu personalnego tego typu w dalszej części tekstu.

Krav maga i inne systemy samoobrony – pomocne w sytuacji zagrożenia

Samoobrona i różne jej systemy – jak np. krav maga – to trening odpowiedniej reakcji w sytuacji zagrożenia czy napaści. Uczestnictwo w tego typu treningu to nie tylko wyrobienie w sobie sprawności fizycznej umożliwiającej obronienie się. To także praca nad psychiką, która w efekcie pozwala w sytuacji zagrożenia zachować trzeźwy i logicznie myślący umysł. Po prostu krav maga czy innego typu samoobrona uczy, jak opanować strach i stres. Samoobrona to także nauka, jak unikać sytuacji, w których jest się łatwym celem dla napastnika. Uczy tego, aby mieć zawsze uszy i oczy szeroko otwarte, by w porę uniknąć zagrożenia. Samoobrona polega też na wystrzeganiu się walki wręcz i używania do obrony przedmiotów, które mamy akurat przy sobie. Umiejętności potrzebne do samoobrony można też zdobyć podczas treningu takich sztuk walki jak boks czy kick-boxing.

Treningi indywidualne krav maga i nie tylko – korzyści

Treningi indywidualne z samoobrony to przede wszystkim skupienie trenera na jednej osobie i dostosowanie ćwiczeń pod indywidualne jej potrzeby. Takie podejście nie jest możliwe nawet w małych grupach. Trener personalny samoobrony jako profesjonalista i osoba mająca doświadczenie, pracując sam na sam jest w stanie dostrzec słabsze i mocne strony trenującego i pod nie układać treningi. A to przekłada się na szybsze efekty. Trening indywidualny to także mniejsze ryzyko powstania kontuzji, które mogą osobę trenującą wykluczyć z uczestnictwa w nich na dłuższy czas.  Szkolenie przeprowadzone indywidualnie to bez wątpienia szanse na lepsze poznanie się trenera i trenującego, co jest podstawą wzajemnego zaufania. A ono z kolei jest bardzo ważne w układzie trener–uczeń. Poza tym trener personalny samoobrony podczas treningów, pracując sam na sam z daną osobą, będzie wiedział, jak ją zmotywować, by przyniosło to oczekiwane efekty.

Treningi personalne – dla kogo

Treningi personalne samoobrony, kick-boxingu czy boksu są właściwie dla wszystkich. A to dzięki indywidualnemu podejściu, jakie ma trener personalny samoobrony. Dlatego też na takich treningach – na których nie trzeba robić wszystkiego „pod grupę”, a zachować własny rytm ćwiczeń – odnajdą się osoby w różnym wieku, niezależnie od płci. Taki trening bez atmosfery rywalizacji, sam na sam z trenerem, to dobry sposób na odreagowanie stresu dnia codziennego, poprawienie kondycji i „wyczyszczenie umysłu”.

By przekonać się na własnej skórze, czy indywidulany trening samoobrony będzie nam odpowiadał, warto skorzystać z darmowych zajęć oferowanych przez https://slowianskaduma.pl/trener-personalny/.