Rolki

Rolki Rollerblade dlaczego warto się im przyjrzeć?

Czas na rolki! Gdy temperatura zaczyna rosnąć a drzewa na dobre rozkwitają, to oznaka, że najwyższy czas zamienić na kilka miesięcy sprzęt narciarski na coś co pozwoli aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Idealnym rozwiązaniem wydają się być rolki, z których można korzystać w miastach, miasteczkach i na wsiach.

Czas na rolki! Gdy temperatura zaczyna rosnąć a drzewa na dobre rozkwitają, to oznaka, że najwyższy czas zamienić na kilka miesięcy sprzęt narciarski na coś co pozwoli aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Idealnym rozwiązaniem wydają się być rolki, z których można korzystać w miastach, miasteczkach i na wsiach. Rolki w doskonały sposób zachęcają do aktywności fizycznej, przez niewielki rozmiar i wagę są gotowe do użycia przez 7 dni w tygodniu i nie trzeba specjalnie mobilizować się do ich użycia. Dodatkowo rolki nie zajmują wiele przestrzeni a co za tym idzie znajdą swoje miejsce, w każdym mieszkaniu i domu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że nauka jazdy na rolkach nie zajmuje dużo czasu, gdy mówimy o jeździe rekreacyjnej. Już podczas pierwszej przejażdżki czerpiemy radość z uprawianego sportu, a po kilku godzinach i widocznym progresie nie tylko wzrasta radość, ale również swoboda z jaką jeździmy i bezpieczeństwo.

Swoją drogą rolki to bez wątpienia jedne z bezpieczniejszych sprzętów do przemieszczania się. Odpowiednio usztywnione buty zapewniają ochronę kostką i stabilizację postawy, hamulce z tyłu pozwalają zmniejszyć prędkość w bardzo szybkim tempie a i same tempo poruszania się jest niższe niż np. na rowerze. Jak dołożymy do tego jeszcze odpowiednie ochraniacze na kolana i łokcie to otrzymujemy naprawdę bezpieczny sport. Tylko jakie rolki wybrać, aby posłużyły nam przez kilka dobrych sezonów oraz zapewniały komfort i bezpieczeństwo?

Rolki Rollerblade

Musisz wiedzieć, że rolki nie są wcale starym wynalazkiem i w przeciwieństwie do nart czy łyżew ludzkość nie zna ich od tysiącleci, a zaledwie od kilkuset lat i to, gdy mówimy o łyżworolkach. Rolki w obecnej formie tak na dobrą sprawę powstały dopiero w roku 1980, wcześniej wykorzystywano w nich drewniane kółka co znacząco wpływało na jakość jazdy i długość eksploatacji. Firmą mającą ogromne znaczenie dla rozwoju rolek była marka Rollerblade powstała w Stanach Zjednoczonych w roku 1983. Została założona przez 2 braci Olsen, którzy chcieli, żeby trening hokejowy nie ograniczał się do zimy i był możliwy również latem. Stare rolki znalezione w jednym ze sportowych sklepów udoskonalili do tego stopnia, że już następnego lata na ich rolkach trenowali narciarze i hokeiści.

Rolki Rollerblade zadebiutowały na rynku modelem Lighting TRS, który były wytrzymalszy, łatwiejszy w zakładaniu, miał mocniejsze hamulce i ogólnie po prostu był poziom wyżej. Jak nie trudno się domyślić rolki były udanym produktem i cieszyły się popularnością, ale to wciąż były początki. Jednak firma posiadała zdolnych marketingowców, którzy sprawili, że rolki Rollerblade stały się czymś na wzór jednej z firm zajmujących się produkcją butów. W latach 90 w Polsce, nie ważne jakie buty sportowe miałeś były to buty jednej marki. Rollerblade to firm, która przyczyniła się do powstania bądź wejścia na ten rynek wielu innych firm w tym dobrze znanej i cenionej firmy K2.

Obecnie rynek producentów rolek jest bardzo duży, co roku sprzedaje się miliony sztuk rolek i osoby nie zaznajomione z tematem mają do wyboru dziesiątki firm i ciężko im dokonać wyboru. Rollerblade to marka znana z tego, że nie chce kopiować rozwiązań od innych zresztą uchodzi za firmę, która jako jedna z pierwszych postawiła na poliuretanowe buty, hamulce na pięcie czy miał udział w rozwoju technologii aktywnego hamowania. Najlepszym dowodem na innowacyjność firmy jest liczba patentów, które posiada a jest ona imponująca, gdyż przekracza 200.

Obecnie możesz spotkać się z tym, że o rolkach Rollerblade mówi się rolki Nordica, wynika to z tego, że Nordica należąca do Tecnica Group, wykupiła firmę. Jednak marka wciąż ma wpływ na podejmowane decyzje i to ona jest w głównej mierze odpowiedzialna za opracowywanie nowych technologii i wdrażanie produkcje kolejnych modeli.

Rolki Rollerblade w sklepie Ski-Sport

Rolki Rollerblade to idealna propozycja dl osób szukających sprawdzonego sprzętu, który może posłużyć całej rodzinie. Firma nie ogranicza się do produkcji rolek dla profesjonalistów, w ofercie znajdziemy rolki do jazdy rekreacyjnej jak i agresywnej. Przy wyborze konkretnego modelu warto kierować się własnym poziomem umiejętności, gdyż modele z wyższym butem zapewniają lepszą stabilność co ma wpływ na przyśpieszoną naukę jazdy. Niezależnie na jaki wariant się zdecydujesz, możesz być pewnym, że najciekawsze modele rolek Rollerblade dostępne są w sklepie sportowym Ski-Sport, który od lat zajmuje się sprzedażą sprzętu narciarskiego i właśnie rolek. Nie zwlekaj i wybierz swoje nowy rolki, spędź to lato aktywnie z rolkami Rollerblade.