Tenis Życie prywatne sportowców

Rafael Nadal obawia się ciemności

Rafael Nadal to bez wątpienia jeden z najlepszych tenisistów w historii. Można też mówić, że jest to osoba, o której powiedziano już bardzo dużo, ale wciąż mogą pojawiać się niespodzianki. Za znanymi sportowcami mogą skrywać się naprawdę zaskakujące historie.

Na korcie nieustraszony

Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym Nadal jest zawodnikiem nieustraszonym. Zawodniku, który na korcie jest prawdziwym wojownikiem (zresztą nie ma nawet nad czym dyskutować). Oczywiście nie sposób też nie wspomnieć, że mowa o królu kortów ziemnych. Korty ziemne są po prostu stworzone dla Hiszpana.

Kiedy doda się do tego strach przed ciemnością, można być w naprawdę ciężkim szoku. Niektórzy mogą też pomyśleć, że to żart, ale jesteśmy przy rzeczywistości – wystarczy zapoznać się z biografią tenisisty. Można także dodać, że Nadal woli spać przy zapalonym świetle i grającym telewizorze. Dobrze też mieć na uwadze, że do niebezpieczeństw należy zaliczyć również burzę i psy.

Rafael Nadal jest więc osobą, którą można określić bardzo lękliwą. Niemniej jednak nie chodzi o wyśmiewanie tego – jest wprost przeciwnie. Znani sportowcy możemy utożsamiać z sukcesami, bogactwem czy fantastycznym życiem. To rzecz jasna zrozumiałe, ale trzeba pamiętać o tym, że zawody to nie całe życie – jest jeszcze obszar, który określa się życiem prywatnym. Niektórzy mogą mówić, że znane osoby nie mają życia prywatnego, ale to nie do końca prawda – znane osoby mają problem z zachowaniem pewnych spraw w tajemnicy.

Przykład Nadala pokazuje, że problemy mogą dotyczyć dosłownie wszystkich – popularność nie ma znaczenia.