Piłka nożna

Odpowiednio dopasowane buty dla piłkarza

Dobre korki Nike można zauważyć na nogach wielu piłkarzy. Zarówno, jeżeli chodzi o zawodowców, jak również amatorów. To fakt, że są to dobre buty, ale z należytą uwagą trzeba podchodzić do ich zakupu, aby być pewnym tego, że piłkarz ma zapewnioną wygodę – nie tylko podczas treningu, ale również podczas meczu. Na co trzeba uważać, decydując się na zakup piłkarskich korków?

Rodzaje nawierzchni

Jednym z wyznaczników, który należy kupować, decydując się na korki pochodzące od firmy Nike, czy też innej, jest rodzaj nawierzchni. Piłkarze mogą mieć do czynienia z:

  • naturalną trawą – korki, które dedykowane są do gry w idealnych warunkach pogodowych,
  • naturalną, mokrą trawą – buty ze specjalnie wykonanymi kołkami, które są w stanie poradzić sobie z grząską powierzchnią,
  • sztuczną trawą – buty cechujące się rozstawieniem korków bardzo blisko siebie,
  • halą – buty na płaskiej podeszwie, jakie przeznaczone są do grania na powierzchni kauczukowej, drewnianej lub gumowej.

Tak, z tego właśnie wynika, że tak naprawdę, dobry piłkarz, w swojej szafie powinien mieć przynajmniej kilka rodzajów par butów. Tym bardziej, że w naszym kraju pogoda nie jest pewna. Poza tym, w okresie zimowym, wielu piłkarzy nie rezygnuje z treningów. Nie ćwiczą oni jednak tak często na dworze, ale zdecydowanie częściej na hali.

Buty dobrze dopasowane

Korki Nike muszą zostać dopasowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami zawodnika. Co to dokładnie oznacza? Że trzeba dokładnie sprawdzić rozmiar swojego buta. Nawet, jeżeli ktoś doskonale wie, jaki nosi rozmiar buta – i tak powinien jeszcze raz go sprawdzić. Najlepiej przy pomocy kartki i ołówka. Aby mieć pewność, że w przyszłości buty nikogo nie będą uciskać – w szczególności podczas ważnych rozgrywek. Tym bardziej trzeba pamiętać o tym, że rozmiar rozmiarowi nierówny.

Warto również zwrócić uwagę na wykonanie korków Nike. Z jakim materiałem ma się dokładnie do czynienia? Dobrą propozycją mogą okazać się buty skórzane. Aczkolwiek, należy być świadomym tego, że są to buty, jakie wymagają systematycznej i intensywnej pielęgnacji. Tylko dzięki temu można być pewnym tego, że żywotność butów zostanie wydłużona. Nie można zapomnieć o tym, że dostępne są korki Nike, jakie wykonane są z materiału syntetycznego. Nie wymagają one tak intensywnych zabiegów konserwujących, ale nie można zapomnieć o tym, że trzeba należy je regularnie czyścić. W szczególności, jeżeli ktoś gra na grząskim lub piaszczystym terenie. Pomoże to także wydłużyć ich żywotność, a także dobry wygląd.