Sport

Kurs surfingu na Chałupach

Kochasz wodę, aktywność fizyczną, a wolny czas najchętniej spędzasz na świeżym powietrzu? Koniecznie poznaj uczucie towarzyszące łapaniu fal podczas surfingu na Bałtyku!  

Surfing jest jednym z najpopularniejszych sportów wodnych, który zrzesza ludzi na całym świecie. Dla jednych jest sposobem na aktywny wypoczynek, dla drugich odskocznią od intensywnego trybu życia. Jednak pomimo tego, że powodów jego uprawiania może być mnóstwo, to wszystkie łączy jedno – niezapomniane poczucie wolności. 

Na czym polega surfing?  

Do uprawiania surfingu potrzebna jest jedynie deska, leash, czyli specjalna smycz oraz pozytywne nastawianie. Na samym początku surferzy przedostają się do miejsca, gdzie łapię się fale. Następnie wypatrują tej odpowiedniej i starają się za pomocą rąk, którymi wiosłują, zrównać swoją prędkość z prędkością fali. Wszystko to, aby podnieść się i zjechać po jej grzbiecie. Najpierw na wprost, potem w bok. Opanowanie podstaw, pozwala na dalszy progres, a także poszerzeniu umiejętności o skoki, czy nowe manewry. 

Kurs surfingu Polska 

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z surfingiem, nie trzeba specjalnie lecieć nad ocean. Jak się okazuję, Półwysep Helski oferuję najlepsze warunki do łapania fal w Europie. Znany w środowisku surferskim spot mieści się na Chałupach przy wejściu na plażę numer dziesięć. Można na nim spotkać nie tylko osoby początkujące, ale również profesjonalistów i zawodników. 

Surfing na Helu w Paliki Surf 

Wybierając szkołę surfingową, należy zwrócić uwagę na to, czy w wybranym miejscu wszyscy instruktorzy posiadają odpowiednie certyfikaty oraz kurs Ratownika Wodnego WOPR. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest sprzęt oferowany przez daną placówkę surfingową oraz udogodnienia w jej obrębie. Paliki Surf to szkoła o najwyższym standardzie, która oferuje zarówno indywidualne, jak i grupowe zajęcia surfingowe. Ich ideą jest szerzenie pasji do łapania fal oraz jej bezpieczne praktykowanie. 

Surfing to sport, który daje ogromną dawkę adrenaliny, emocji i pozytywnej energii. Jeśli chcesz poznać uczucie towarzyszące łapaniu fal, koniecznie przyjedź do szkoły Paliki Surf! www.palikisurf.pl