Sport amatorski

Jakie rolki kupić?

Wybór rolek do jazdy może przysporzyć nieco problemów początkującym amatorom tego sportu. Należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które będą decydowały o tym, czy jazda na rolkach w ogóle sprawi nam przyjemność i będziemy rozwijać tę pasję. Postaramy się w niniejszym artykule odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań dotyczących zakupu rolek.

Ładna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Świetną zabawą jest jazda na rolkach, co sprawia mnóstwo przyjemności nie tylko dzieciom, ale też dorosłym. Wystarczy kupić odpowiedni model rolek, aby móc w dowolnym momencie aktywnie wypoczywać, a ruch to przecież zdrowie. Jeszcze większą atrakcją będzie wspólna jazda na rolkach ze znajomymi, jest to świetna alternatywa dla roweru, hulajnogi czy deskorolki.

Jakie rolki kupić? Na co zwracać uwagę?

Mnogość rolek w sklepach sprawia, że aż trudno zdecydować się na konkretny model. Jeśli komuś zależy na jak najlepszym dopasowaniu rolki do stóp, to warto postawić na model regulowany. Będzie on idealny przede wszystkim dla dzieci i osób dopiero zaczynających swoją przygodę z rolkami. Szukając rolek wielosezonowych, których będzie można używać przez cały rok, powinno się zwrócić uwagę na modele z wymienną płozą. Miłośnicy łyżwiarstwa będą zachwyceni, zniknie potrzeba kupowania drugiego sprzętu. Rolki rekreacyjną sprawdza się w przypadku osób, które jeżdżą spokojnie. Są to rolki uniwersalne, dostępne w wielu rozmiarach i wersjach. Nie nadają się jednak dla osób, które mają już doświadczenie i chcą jeździć w trudniejszych warunkach. Do jazdy wyczynowej przeznaczone są rolki agresywne, ale nie poleca się ich początkującym. Są wymagające i dosyć ciężkie. Na ich korzyść przemawia solidność i wysoka wytrzymałość. Miłośnikom szybkiej jazdy polecić można rolki szybkościowe, są jednak mało zwrotne. Nie zaleca się ich osobom początkującym. Bardzo dużą zwrotnością odznaczają się rolki freestyle, do jazdy po mieście będą idealne. Dostępne są też rolki hokejowe, ale służą do uprawiania sportu, nie nadają się do codziennej jazdy.

Wybierając rolki, należy mieć na uwadze to, w jakie zostały wyposażone kółka. Znaczenie ma ich średnica i twardość, profil i odbicie. Istotne są też łożyska, które wpływają na sprawność kręcenia się kółek. Ważnymi elementami będą też płozy, buty, hamulce. Dobre rolki w przystępnej cenie ma do zaoferowania wiele sklepów internetowych, ale mogą być jeszcze tańsze, jeśli ma się kody rabatowe Intersport. Są one dostępne na portalu Rabatio.com, podobnie jak szereg innych promocji do wielu sklepów internetowych.