Piłka nożna

Jaki numer wybrać na koszulkę piłkarską?

Kompletujesz właśnie drużynę piłkarską? A może masz możliwość wybrania numeru, który będzie przypisany do Twojej pozycji? Zanim zdecydujesz się na nadrukowanie numeru na koszulce, koniecznie poznaj kilka ciekawostek związanych z numerowaniem strojów piłkarskich.

Jaki numer na koszulce piłkarskiej wybrać?

Chociaż zazwyczaj istnieje dowolność w personalizacji strojów piłkarskich i przeciętny zawodnik ma do wyboru numer od 1 do nawet 99 – jest kilka ciekawych, niepisanych zasad, które warto zastosować przy numeracji zawodników. Ciekawostką jest to, że numer 1 zazwyczaj przypisuje się bramkarzowi, od którego zaczyna się zestawienie zespołu. 

Idąc tym samym torem, można przyjąć, że koszulki z 7 przeznaczone są zwykle do jednego z zawodników, który pełni funkcję środkowego napastnika lub napastnika. Z kolei 9-tki noszą często najlepsi strzelcy.

Kolejną z ciekawych informacji w zakresie numeracji strojów piłkarskich jest ta, że sposoby numerowania zawodników w zespole są różne w zależności od regionu świata. Inne zasady obowiązują np. w Argentynie, inne w Brazylii – kolebce piłki nożnej, a jeszcze inne w Europie. 

Zawodnicy mogą również ubiegać się o oznaczenie ich koszulki jednym z legendarnych numerów, który z dumą prezentowały gwiazdy świata sportu.

Legendarne numery na koszulkach piłkarskich

Magiczny numer 10 uznawany jest za jeden z chętniej wybieranych. Dlaczego? Koszulki piłkarskie z tym numerem nosiły takie ikony jak np. Michel Platini, Totti, Del Piero, Zinedine Zidane, Diego Maradona, czy Pele. Kultowa dziesiątka należy zazwyczaj do pomocników defensywnych i napastników.

Stroje piłkarskie PEHA – polskiego producenta odzieży sportowej, mogą być zadrukowane według własnego, indywidualnego projektu. Po stronie zamawiającego pozostaje zatem wybór numeracji koszulek piłkarskich i innych elementów, które zostaną na nich naniesione. Co więcej, wybór kompletów meczowych marki PEHA jest związany z oszczędnościami wynikającymi z usługi personalizacji, którą producent może wykonać gratis. Taka opcja możliwa jest pod warunkiem zamówienia przynajmniej 6 kompletów do gry.

Kiedy już wiesz, które z numerów przypisane są zwykle do danej funkcji na boisku, lub też marzysz o tym, aby móc założyć na siebie koszulkę piłkarską z jednym z legendarnych numerów – nic nie stoi na przeszkodzie, aby swoje plany szybko wcielić w życie.  wybierz stroje piłkarskie PEHA – jednego z producentów polskiej, wysokogatunkowej odzieży sportowej i zaplanuj grafikę na koszulkach klubowych od A do Z.