Pozostałe

Ferie zimowe na stoku? Zadbaj o niezawodny sprzęt snowboardowy!

Zamierzasz spędzić tegoroczne ferie zimowe w górach? Kochasz sporty zimowe, jednak dopiero teraz decydujesz się na debiut w snowboardzie? Koniecznie sprawdź, w jaki sprzęt warto się zaopatrzyć przed wyjazdem w góry!

Zestawy z deską snowboardową

Podstawowym wyposażeniem każdego snowboardzisty jest porządna deska, dlatego to właśnie od jej zakupu warto rozpocząć kompletowanie swojej wyprawki. Deska snowboardowa z wiązaniami i butami w zestawie to najlepszy sposób, by przy jednym zakupie zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne. Warto wybrać sprawdzonego producenta profesjonalnego sprzętu, dzięki czemu zyskamy pewność, że dokonaliśmy odpowiedniego wyboru. Długość oraz szerokość deski to kwestie indywidualne, dlatego jeśli kupujemy ją po raz pierwszy w życiu, warto przed zakupem skonsultować się z wykwalifikowanym doradcą albo poczytać internetowe poradniki.

Jakie buty wybrać dla snowboardzisty?

Nie tylko deska, lecz także prawidłowo dopasowane buty stanowią podstawę wyposażenia każdego snowboardzisty. Jakie wybrać? Obuwie na snowboard powinno być przede wszystkim odpowiednio wyprofilowane, optymalnie sztywne i wykończone dogodnym systemem wiązania. Buty snowboardowe BOA świetnie te kryteria spełniają, ponieważ wyposażone są w specjalne pokrętła umożliwiające niezwykle szybkie, a przy tym bezpieczne i stabilne zawiązanie butów. Obuwie powinno być dopasowane do stopy snowboardzisty, ale także do deski – warto pamiętać o tym, że wszystkie elementy wyposażenia muszą ze sobą współgrać.

Znaczenie sprawnych wiązań snowboardowych

Prawidłowe wiązania utrzymują buty we właściwej pozycji przez cały czas jazdy, dzięki czemu odbywa się ona w bezpiecznych warunkach. Wiązania snowboardowe powinny być jak najlepiej dostosowane do indywidualnych preferencji, ale przede wszystkim do umiejętności oraz wybranego stylu jazdy. Należy także dobrać je do butów i deski. Możemy zdecydować się na jeden z dwóch rodzajów wiązań: twarde lub miękkie. Pierwsze z nich stosujemy przy energicznej jeździe na desce, np. przy slalomach. Wiązania miękkie z kolei są dużo częściej wybierane, ponieważ wykorzystuje się je do jazdy rekreacyjnej.

Odpowiednie skomponowanie wszystkich wymienionych elementów gwarantuje stabilność oraz niezawodność sprzętu snowboardowego. Wysokiej jakości wyposażenie to gwarancja nie tylko bezpieczeństwa na stoku, ale również komfortu, co jest istotne w szczególności wtedy, gdy dopiero stawiamy pierwsze kroki w dziedzinie snowboardu i nie chcemy się zrazić już na starcie. Warto pamiętać mimo wszystko, że nikt nie jest w czymś świetny od samego początku – nieuniknione są upadki na śniegu, wywrotki i niezgrabna jazda. Najważniejsze to to, żeby dobrze się bawić na stoku!