Pozostałe

Czarne koszulki męskie na co dzień. Propozycje stylizacji

Sztuka kompletowania garderoby polega na umiejętnym łączeniu jej uniwersalnych elementów. Jednym z nich jest czarna koszulka. Sprawdza się ona w niezliczonych kombinacjach jako kluczowa, a przy tym niewyróżniająca się część stroju. Z czym więc ją zestawić?

Do czego pasuje czarna koszulka?

Prosta czarna koszulka pasuje w zasadzie do każdego stroju. Neutralna i uniwersalna barwa sprawdza się w kombinacjach ze wszystkimi innymi kolorami. Ta właściwość otwiera Ci drogę do zestawiania ubrań na dwa sposoby. Poszczególne części garderoby możesz dopasowywać kolorystycznie albo odwrotnie – tworzyć kontrast.

Czarny T-shirt to dobre rozwiązanie, jeśli szukasz uniwersalnej stylizacji na co dzień. W takiej koszulce bez obaw możesz pokazać się w pracy, o ile w Twojej firmie nie obowiązuje inny dress code. Czarna koszulka jest również propozycją na nieformalne, prywatne spotkania. W chłodniejsze dni T-shirt będzie świetnie wyglądał, gdy założysz go pod lekką kurtkę np. bomberkę.

Jeżeli preferujesz nieco bardziej elegancki sposób ubierania się, zamiast T-shirtu wybierz polo. Uniwersalność tego rodzaju koszulek nie ma sobie równych. Polo pasuje zarówno do zupełnie luźnych stylizacji, jak i utrzymanych w klimacie sportowej elegancji. Tweedowa marynarka, czarna koszulka, jeansy i półbuty lub trampki to zestaw, w którym zadasz szyku każdego dnia.

Dobór spodni do czarnej koszulki

T-shirty i polo we wszystkich kolorach tęczy doskonale pasują do chinosów. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby czarne koszulki nosić przez cały rok. W okresie od późnej wiosny do wczesnej jesieni doskonale się sprawdzą zarówno w wariancie z długimi, jak i krótkimi nogawkami.

Tego typu odzież szyje się z naturalnych materiałów takich jak bawełna, dzięki czemu ubiór jest lekki i przewiewny.

Wraz z nadejściem pierwszych chłodów do czarnej koszulki dobierz jeansy. Co ważne, postawienie na tego typu spodnie nie oznacza rezygnacji z tworzenia oryginalnych kombinacji ubrań. Na MODIVO szybko znajdziesz odzież w różnych kolorach. Równie dobrze możesz wybrać model czarny bądź przeciwnie – w kolorze kości słoniowej, musztardowym, stalowym i innych jasnych barwach.

Jakie buty pasują do czarnej koszulki?

Czarne koszulki męskie pasują prawie do wszystkich części nieformalnej odzieży i nie inaczej jest z obuwiem. Wyjątkowo duże pole do popisu dają modele typu polo. Możesz do nich dobrać nie tylko adidasy i sneakersy, ale jeszcze kilka typów eleganckich butów. Wśród nich są:

  • oksfordy – czyli klasyczne obuwie, które pasuje do stylizacji ze sportowymi marynarkami;
  • derby – podobne do oksfordów buty wizytowe, które również świetnie pasują do marynarek noszonych na co dzień;
  • brogsy – kolejne obuwie zbliżone wyglądem do oksfordów, ale z ozdobnymi perforacjami na skórze;
  • loafersy – w przeciwieństwie do wszystkich poprzednich nie są wiązane;
  • mokasyny – zapewne znane Ci obuwie, do którego (tak jak do loafersów) nie dobiera się skarpet.