Igrzyska Olimpijskie Igrzyska Paraolimpijskie Pozostałe dyscypliny Sport niepełnosprawnych Życie prywatne sportowców

Co wiemy o Natalii Partyce?

Natalia Partyka to polska tenisistka stołowa, którą można określić umiarkowanie znaną. Warto też odnotować, że mowa o osobie niepełnosprawnej, która występuje na igrzyskach dla pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Jest to możliwe, ponieważ problem Partyki polega na tym, że urodziła się bez prawego przedramienia.

Sukcesy przede wszystkim w rywalizacji niepełnosprawnych

Zostając już przy igrzyskach, możemy mówić o sporych sukcesach. Wypada jednak podkreślić, że tyczy się to głównie rywalizacji niepełnosprawnych. Zresztą wystarczy powiedzieć, że ostatnia porażka (w tenisie stołowym niepełnosprawnych) miała miejsce w 2008 roku. W pewnych sytuacjach brakuje słów, aby przedstawić skalę wyczynu, prawda?

Pamiętajmy też o tym, że wszyscy niepełnosprawni sportowcy pokazują, iż zawsze można znaleźć jakieś wyjście. Oczywiście czasami jest trudno, ale takie życie.

Fundusz Natalii Partyki

W tym momencie zostawiamy osiągnięcia w tenisie stołowym – jak wiele osób wie, że Natalia Partyka stworzyła program, który wspiera młodych sportowców? Program ten skierowany jest do osób, które borykają się z różnymi trudnościami. Wypada także zaznaczyć, że nie chodzi tylko o stypendia. Krótko mówiąc, pomoc dzieli się na stypendia, specjalistyczne warsztaty i portal dla młodych sportowców. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, wszystko możesz znaleźć w internecie (wystarczy poświęcić trochę czasu). Warto też dodać, że świadczone wsparcie przynosi ogromne efekty, czego dowodem jest choćby Maria Andrejczyk. Tak, ta Maria Andrejczyk otrzymała stypendium dzięki pracy Natalii Partyki. Rzecz jasna miało to już miejsce jakiś czas temu.

Bardzo ważne jest również to, że obecnie możemy mówić o problemach z działalnością – Natalia Partyka szuka partnerów. Każda forma pomocy mile widziana!