Bieganie

W czym biegać zimą i jak się ubrać do biegania?

Osoby szczerze kochające sport, a przede wszystkim bieganie, są zwykle bardzo zmotywowane do regularnego trenowania. Niewiele jest rzeczy, która może pokrzyżować ich plany. Zima na pewno do takich rzeczy się nie zalicza, choć może nieco zmienić ich przyzwyczajenia. Uprawianie zimą sportów na świeżym powietrzu jak najbardziej jest możliwe, ale wymaga odpowiedniego przygotowania. Najważniejszym elementem jest oczywiście odzież sportowa damska i męska, która powinna uwzględniać warunki pogodowe za oknem.

Jaka powinna być odzież sportowa na zimę?

Co jest największym zagrożeniem dla sportowca, trenującego zimą na świeżym powietrzu. Wyróżnić można 3 takie zagrożenia: niskie temperatury, opad atmosferyczny i kiepską widoczność. W przypadku biegaczy każda z tych rzeczy jest ważna i nie można ich bagatelizować.

Termiczna odzież sportowa damska idealna na zimę

Ubierając się do treningów, należy tak dobierać swój strój, by nie doszło do wychłodzenia termicznego organizmu, ani również do spocenia się. Jest to naprawdę sporym wyzwaniem dla producentów ubrań, aby zimowa odzież damska była ciepła, oddychająca, a do tego lekka i odprowadzająca wilgoć na zewnątrz. Do produkcji zimowej odzieży sportowej wykorzystywane są specjalne gatunki tkanin syntetycznych, utrzymujących prawidłową równowagę termiczną i niedopuszczająca do zbierania się wilgoci na ciele. Aby w pełni wykorzystać potencjał, który mają sportowe ubrania na zimę, zaleca się korzystanie z dedykowanej jej bielizny termicznej.

Ubrania sportowe chroniące od śniegu

Istnieją osoby, które pójdą biegać nawet wtedy, kiedy pada śnieg. W tym przypadku zachodzi konieczność zakupu ubrań, które są nieprzemakalne, lekkie i dobrze widoczne. Może to być specjalna kurtka do biegania z kapturem lub spodnie. Ciekawym rozwiązaniem stosowanym przez wielu biegaczy są krótkie spodenki ubierane na legginsy.

Kupuj odzież sportową damską z odblaskami

Tam, gdzie nie ma chodników lub wyznaczonych ścieżek, biegacze powinni zadbać nie tylko o wygodny strój, ale i taki, który zapewnia im widoczność. Wskazane jest, by kupować ubrania na każdą pogodę, ozdobione elementami odblaskowymi. Pozwalają one kierowcom dostrzec cię z odległości kilkuset metrów i dając im wystarczająco dużo czasu, by mogli prawidłowo zareagować. Jeśli znalazłeś oryginalne produkty sportowe, które nie mają odblasków, nie musisz ich samodzielnej wszywać. Wystarczy, że założysz na nadgarstek opaskę odblaskową.

Kurtki i bluzy zgodne z najnowszymi trendami

W czym najchętniej biegają sportowcy? Latem są to koszulki z krótkim rękawem, natomiast zimą są to bluzy z ciepłych i lekkich materiałów, a w razie brzydkiej i deszczowej pogody, do gry wchodzą kurtki od najlepszych designerów. Ich sportowy styl obejmuje m.in. nieodzowne kaptury, chroniące głowę przed śniegiem lub deszczem. Ubrania tego typu zapewniają dużą swobodę ruchów i mogą być łatwo dopasowane do uprawianej aktywności fizycznej.

Obuwie sportowe na zimę

Zimowe buty do biegania to bardzo ciekawe zagadnienie. W czym powinno się biegać, kiedy na zewnątrz leży śnieg lub jest błoto? Przede wszystkim buty muszą być wygodne i dobrze dopasowane, a także usztywniające nasze kostki. Dobrze również by buty sportowe chroniły przed niskimi temperaturami i były obuwiem nieprzemakającym. Nowa kolekcja butów zimowych do biegania dostępna jest w sklepie Sport Shop. Sklep Sport-shop to miejsce stworzone dla prawdziwych miłośników sportu, oferujące im bogaty asortyment markowych produktów, sprzedawanych w konkurencyjnych cenach.