Rolki Sport Zdrowie

Jazda na rolkach – bardziej sport czy wspólna zabawa?

Po pierwsze rolki, to sport który łączy różne dyscypliny i pokolenia. To coś, co łączy jazdę na rowerze z bieganiem niezależnie od wieku. To sport, który można wykonywać w pojedynkę lub w grupie, świetnie przy tym się bawiąc.

Fenomenem jest to, że miłośników butów na kółkach nie brakuje w każdym wieku. Tyle samo radości z jazdy czerpie 8-latek, co i 60-latek. Wystarczy trochę odwagi by złapać bakcyla. Dlaczego ten sport jest tak popularny również wśród ludzi w wieku emerytalnym? Otóż dlatego, że jak żaden inny nie obciąża stawów ani kręgosłupa. W dodatku jest ogólnodostępny, bowiem jeździć można niemalże wszędzie, włączając w to chodniki.

Razem czy osobno?

Tu z pewnością wiele zależy od nastroju i typu osobowości. Czasami mamy ochotę pojeździć samemu, powoli, dla samego relaksu. Jednak gdy chcemy się trochę zabawić podczas jazdy na rolkach, albo wręcz włączyć elementy gry i rywalizacji, to nie ma lepszego sposobu od jazdy w towarzystwie. Razem można się powygłupiać i pośmigać.

Do pracy na rolkach

Wiosna, lato, wczesna i pogodna jesień to czas, aby dojazd do pracy zastąpić bardziej ekologicznymi rozwiązaniami. Jednym z nich są właśnie rolki. To ekologiczny, ekonomiczny, a przy tym niosący wiele przyjemności środek transportu. Czy ktoś się jeszcze zastanawia? Jeśli tak, to o to cała lista zalet jazdy na rolkach do pracy:

Zalety jazdy na rolkach do pracy

  • W ciągu godziny jazdy na rolkach można spalić aż 700 kcal, oznacza to, że dzięki rolkom nie musimy chodzić już na siłownię, bo jazda do pracy i z powrotem to świetny trening.
  • Jak pisaliśmy wyżej, jazda na rolkach nie obciąża stawów i kręgosłupa, jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących za biurkiem przez 8h.
  • Jak każdy sport poprawia kondycję, wzmacnia pracę serca i dodaje energii!
  • To zdecydowanie powinno zachęcić płeć damską – jazda na rolkach pięknie rzeźbi mięśnie ud i pośladków, bo to właśnie te partie są najbardziej zaangażowane podczas jazdy.
  • Więcej czasu na świeżym powietrzu – po wyjściu z biura każdemu należy się ogromna dawka świeżego powietrza.
  • To sport dla wszystkich, od dziecka do emeryta. Można jeździć na nich do szkoły czy na zakupy. Tutaj naprawdę nie ma ograniczeń.
  • Kolejny plus to oszczędność – przede wszystkim pieniędzy, bo nie tracimy ich na dojazd komunikacją miejską czy paliwo. Po drugie oszczędność czasu, bo nie stoimy w korkach. A po trzecie oszczędzamy ziemi zanieczyszczeń, których jest już w sporym nadmiarze.
  • Rolki to doskonały sposób na rozładowanie emocji i walkę ze stresem. Zanim dotrzesz do domu po ciężkim dniu pracy, wszystkie złe emocji ulecą wraz z każdym krokiem na rolkach.
  • Jazda na rolkach sprzyja również poznawaniu nowych znajomych. Wspólna pasja, te same ścieżki (istnieją nawet specjalne miejsca do jazdy na rolkach, w tym do ćwiczenia różnych obrotów) stwarzają okazję do poznania kogoś, z kim można dzielić wspólną pasję do rolek.

Po przeczytaniu tego artykułu i wielu plusów na temat jego uprawniania, warto zastanowić się nad np. wyborem odpowiedniego sprzęty. O czym piszemy tutaj.