Bieganie

Jaka odzież do biegania? Kilka wskazówek!

Bieganie może przynieść wiele efektów, zarówno w sferze zdrowotnej, jak i naszym wyglądzie. Taki trening redukuje poziom stresu, polepsza jakość snu, a także poprawia wygląd sylwetki i ujędrnia ciało. Zatem jak dobrze wybrać odzież do biegania, by móc cieszyć się później efektami?

Dobry strój do biegania, czyli jaki?

Wybierając koszulki i legginsy do biegania, trzeba zwrócić uwagę na dwa istotne czynniki: pogodę oraz wygodę. Dobry strój to przede wszystkim taki, który zapewnia nam komfort i nie ogranicza naszych ruchów podczas wysiłku. Zbyt ciasne lub opięte ubrania mogą spowodować otarcia, lub swego rodzaju odparzenia na naszym ciele.

Strój do biegania powinno zawsze dostosowywać się do aktualnie panujących warunków pogodowych. Latem i wiosną w za ciepłych ubraniach łatwo jest o przegrzanie organizmu, a jesienią i zimą o wyziębienie, co w następstwie może skutkować przeziębieniem, czy nawet zachorowaniem.

W czym biegać latem i wiosną?

Odzież do biegania na okres wiosenny i letni powinna być przede wszystkim przewiewna. Uprawiając sport latem, można zdecydować się na nieco luźniejszą wersję ubioru, aby zapewnić ciału dodatkową ochłodę. W tym celu można postawić na krótkie legginsy sportowe Nessi Sportswear oraz luźny tank top.

Jako buty najlepiej wybrać dobrze oddychający model, który zapewni naszej stopie komfort i nie będzie ona się przegrzewała. Z tego względu lepiej zrezygnować z wyboru obuwia z wodoodporną membraną, która nie jest w stanie odprowadzić takiej ilości ciepła produkowanego przez stopę.

Do tego obowiązkowo czapka oraz krem z filtrem UV, który zapewni nam ochronę przed nadmiernym słońcem.

Jak ubrać się na bieganie jesienią i zimą?

Odpowiednia odzież do biegania na sezon jesienno-zimowy może być nieco bardziej skomplikowana. Mimo że temperatury są niskie, nasze ciało podczas biegu będzie wytwarzać dużo ciepła, którego część musi być zatrzymana.

Kiedy trenujemy podczas zimnych dni, możemy zastosować ubiór warstwowy. Jako warstwę najbliższą ciału najlepiej wybrać przylegającą koszulkę termoaktywną. Do tego wystarczy polar lub bluza, a na sam wierzch lekka kurtka chroniąca przed wiatrem albo przeciwdeszczowa.

Na dół idealnie się sprawdzą standardowe legginsy do biegania, których dolną część możemy zabezpieczyć długimi skarpetami sportowymi. Takim sposobem nasze kostki również będą uchronione przed zimnem.

W odróżnieniu od okresu letniego jesienią i zimą zaleca się wodoodporne obuwie z membraną gore-tex. Nie można zapomnieć także o ciepłej czapce lub opasce na uszy, a w minusowych temperaturach o rękawiczkach.

Jeżeli zadbasz o odpowiedni strój do biegania, zapewnisz sobie bezpieczeństwo podczas wysiłku i unikniesz niepożądanych dolegliwości.