Piłka nożna

FIFA 22 – Robert Lewandowski wyróżniony

Już niedługo na rynku pojawi się FIFA 22 – kto nie może się doczekać? Z pewnością wiele osób zastanawia się nad nowościami, ale nie o nowościach będzie teraz mowa – skupimy się na Robercie Lewandowskim.

Wielkie wyróżnienie dla Polaka

Robert Lewandowski jest na drugim miejscu wśród najlepszych piłkarzy (ocena „92„) – to ogromne wyróżnienie. Można też powiedzieć, że jest to docenienie tego, co widać od dawna – Lewandowski zalicza się do światowej czołówki. Niektórzy mogą mówić o najlepszym zawodniku świata, ale umówmy się, że definiowanie najlepszego zawodnika na świecie nie jest łatwe. Zdobywane bramki mają ogromne znaczenie, ale musimy też uwzględnić umiejętności techniczne. Oczywiście te Polak ma wysokie, ale raczej nie możemy mówić o kimś, kto pod tym kątem jest najlepszy na świecie. Nie sposób też nie zadać sobie pytania, jak porównać napastnika z obrońcą czy bramkarzem? Na pewno mowa o czymś niełatwym i trudno w ogóle stwierdzić, czy coś takiego da się rozsądnie zrobić. Warto również podkreślić, że w poprzedniej edycji gry Polak miał ocenę „91„, także według twórców się rozwija.

Lepszy od Polaka okazał Lionel Messi, którego ocena to „93„. Na trzecim miejscu znaleźli się Cristiano Ronaldo, Kevin de Bruyne, Kylian Mbappé, Neymar Júnior i Jan Oblak – każdy z nich miał ocenę „91„. Nie ma co ukrywać, że noty są bardzo podobne, ale trudno mieć w związku z tym pretensje – wydaje się, że jest to odzwierciedlenie rzeczywistości. Wypada także zaznaczyć, że dalej również mamy spory tłok – wielu zawodników ma podobne umiejętności. Można wspierać się o konkretnych graczy, ale co do tego nie ma chyba żadnej wątpliwości.

Premiera gry FIFA 22 zaplanowana jest na 1 października.