Rower

Dlaczego warto zainwestować w rowery gravelowe?

Rowery gravelowe coraz chętniej wybierane są przez nie tylko weekendowych kolarzy, ale również przez osoby, które spędzają całe miesiące w trasie lub regularnie poruszają się na rowerach. Doskonale sprawdzają się zarówno na długich dystansach, jak i podczas przemierzania miejskiej dżungli z domu do miejsca pracy. Rowery gravel nie są tak szybkie jak rowery szosowe, ani nie pokonują trudnego terenu tak łatwo jak rowery MTB, ale doskonale łączą cechy obu modeli, zapewniając najwyższy komfort jazdy w różnych warunkach.

Rowery gravelowe i rowery szosowe, jakie są różnice?

Rowery typu gravel mogą być dobrą alternatywą dla rowerów szosowych, kiedy chcemy mieć większe terenowe możliwości. Ta niezwykle popularna propozycja do poruszania się po drogach szutrowych w doskonały sposób łączy w sobie możliwości, jakie dają rowery górskie i te dostosowane do jazdy szosowej. Wyposażone w hamulce tarczowe zapewniają nam wysoki poziom bezpieczeństwa na każdej trasie i w każdych warunkach pogodowych. Rower gravel wybrać może każdy, zarówno miłośnik pokonywania trudnych tras terenowych, jak i osoby poruszające się po asfalcie.

rower gravelowy oparty o stos kłód drzew

Rower szosowy może być niebezpieczny dla niedoświadczonych użytkowników w przypadku trudnych warunków pogodowych. Co więcej, nie pozwoli nam na jazdę po wyboistych drogach nawet jeśli będzie to krótki odcinek, ponieważ może z łatwością uszkodzić nasze opony i koła. Ponadto rower gravelowy możemy wyposażyć w szersze opony jeśli szykujemy się na trasę, która wymaga przejazdu po polnych drogach i nierównych nawierzchniach.

Rower gravelowy na długie podróże

Wybierając rower gravelowy z łatwością możemy go dostosować do wybranej przez siebie trasy na dłuższe odcinki. Do jazdy po trudnym terenie może przygotować szerokie opony, a profil ramy gravelowej, który przypomina te używane przy szosówkach pozwoli nam pokonywać całą drogę znacznie szybiciej niż gdy wybierzemy rower typu górskiego. Co więcej, dodatkowe mocowania błotników, jakie oferuje niemalże każdy rower typu gravel sprawiają, że możemy zabrać odpowiednią ilość bagaży, aby zapewnić sobie komfort na kilku tygodniowych wyprawach.

Rowery przełajowe nie mają tylnej amortyzacji, co zbliża je do szosówki, dzięki czemu są szybsze na trasie, co sprawia, że podróż nie zajmie nam tak dużo czasu. Zwarty tylny trójkąt i nisko poprowadzona górna rura poprawiają elastyczność ramy, więc modele gravelowe zapewniają odpowiedni komfort, są to niezwykle uniwersalne jednoślady, które pozwalają cieszyć się jazdą zarówno miłośnikom rowerów szosowych, jak i górskich.

W miejskiej dżungli wybierz rower gravel!

Wybierając odpowiedni do jazdy po mieście rower, warto zwrócić uwagę na takie elementy jak amortyzator przedni, hamulce tarczowe hydrauliczne oraz carbonowa rama. W takie elementy wyposażony jest rower gravel i właśnie one poprawiają komfort jazdy na co dzień i sprawiają, że nasz jednoślad jest wystarczająco wytrzymały. Rowery szutrowe, to doskonały wybór do jazdy po mieście, w którym nieraz musimy wybrać trudniejszą trasę, aby móc dostać się na czas do swojej pracy, czy na spotkanie. Co więcej, bardzo często miejskie trasy wymagają od naszego jednośladu dużej uniwersalności.

Postuj z rowerem gravelowym na balatonie nad brzegiem morza

Dynamika jazdy w miejskiej dżungli jest bardzo wysoka i potrzebujemy uzyskiwać prędkość porównywalną do rowerów szosowych i zawsze mieć możliwość wybrania bardzo trudnej terenowo trasy ze względu na remont naszej ulubionej i dostosowanej do rowerów trasy. Każdy sklep rowerowy ma w swojej rowery typu gravel w wielu różnych wersjach, które ułatwią nam każdą naszą wakacyjną trasę, lub pozwolą swobodnie i bezpiecznie poruszać się po mieście. Rower gravel to doskonały wybór na pierwszy rower, który pozwoli nam zabierać go na niemalże każdą trasę. Dla zapalonych kolarzy jest bardzo ciekawa propozycja na wybór modelu, który sprawdzi się na niesprawdzonych jeszcze dobrze trasach i pozwoli także brać udział w większej ilości różnorodnych wypraw.