Postaw na sport
HOMESPOŁECZNOŚĆAKTUALNOŚCIO PORTALUFORUMPARTNERZYLINKI
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

żałobne zdjęcie użytkownika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.ludziesportu.pl Strona Główna -> Uwagi / Propozycje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LazyBoy

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 1:33 pm    Temat postu: żałobne zdjęcie użytkownika Odpowiedz z cytatem

Ostatnio mam sezon na pogrzeby i tak mi się narzuciło...

Panowie tfurcy portalu, który to mądry wpadł na pomysł umieszczenia czarnobiałego zdjęcia jako ilustracji do profilu? Rozumiem, że nie jest to serwis z nekrologami więc nie widzę zasadności używania takiej kolorystyki, która może jedynie dodatkowo pogarszać rozpoznawalność postaci na miniaturce. Jeżeli już coś jest w kolorze to niech takie pozostanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bartosz-Zajaczkowski
Junior

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam w portalu

Aż boję się przyznać, ale maczałem w tym palce... :-)

No cóż. Oczywiście, jak zauważyłeś, ktoś musiał wpaść na pomysł zdjęcia czarno-białego, gdyż nie zrobiło się to samo. Ba... nawet troszeczkę trudniej jest wyświetlać zdjęcie B&W niż normalne, gdyż trzeba dopisać funkcję, która zmienia zdjęcie, nieważne.

Wierz mi, że temat zdjęcia był oczywiście dyskutowany przy projektowaniu portalu. Oczywiście, że najbardziej naturalne jest wyświetlanie zdjęcia oryginalnych kolorach. Ale niesie to za sobą kilka niebezpieczeństw.

Istnieje np. ryzyko, że kolory zdjęcia będą się gryzły z kolorystyką strony. Przed powstaniem portalu przeglądniete zostały setki stron znajdujące się w Internecie. I wniosek był taki, że zdecydowana większość młodych ludzi tworząc swoje strony, blogi itp bardzo słabo dobiera kolory i efekty są, co tu dużo mówić, po prostu nieciekawe.

Również zdjęcie kolorowe może być samo w sobie brzydkie. Właśnie przez zbyt duże nasycenie kolorami. Wyobraź sobie, że ktoś strzeli fotkę w której będzie kolor różowy (a'la sukienki Barbie), do tego niebieski (a'la Smerfy) i jeszcze kilka innych. A zdjęcie czarno-białe, zawsze wygląda nieźle. Ba... bardzo często zdjęcie bez kolorów wygląda dużo lepiej - wiele zdjęć artystycznych, lub zgłaszanych na konkursy jest pozbawionych kolorów.

Podgladane były także strony znanych sportowców. Tutaj z kolei była zupełnie inna tendencja - kolorystyka zdjęć w większości przypadków była wpasowana w kolorystykę strony (lub na odwrót - szata została zaprojektowana pod zdjęcia).

Niestety przypadek portalu jest zupełnie inny od przypadku strony robionej na zamówienie, pod konkretną osobę. Tutaj potrzebne było coś, co będzie pasować dla wszystkich. I każdy profil ze zdjęciem mono wygląda może nie rewelacyjnie, ale przynajmniej estetycznie. Oczywiście nie da się dogodzić wszystkim, ale to jest właśnie ryzyko, jeśli portal ma służyć więcej niż jednej osobie. Więc lepiej zrobić coś, co pasuje w 90% więkoszści, niż w stu procentach tylko niektórym.

Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z takim podejściem.

Hmm... w tej chwili najwięcej zarejestrowanych ludzi to kolarze. Przyznam, że to chyba najbardziej kolorowy sport i najbardziej efektowne zdjęcia. Natomiast w innych dyscyplinach już tak nie jest i tam zdjęcia kolorowe mogą wyglądać o wiele gorzej.

Co prawda Twój post nie wygląda na prośbę, ale włączyłem dla testów zdjęcia kolorowe - zobaczymy jak się sprawdzą. Już widzę, że niektóre profile wyglądają lepiej, ale jest kilka takich, których wygląd w kolorze jest gorszy. Jednak zawsze można sobie przerobić zdjęcie na B&W we własnym zakresie.

PS: Chciałbym także, żeby forum było wolne od napięć. Korzystanie z portalu jest dobrowolne i darmowe, a kilka osób włożyło dużo pracy w stworzenie czegoś takiego...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
LazyBoy

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężkie jest życie webmajstra i tfurcy. Ludzie Sportu to super pomysł i napewno będzie się dobrze rozwijać, a jego funkcje będą ewoluować ku chwale waszej i pożytkowi użytkowników. To tak żebyście wiedzieli, że doceniam waszą pracę.

Niestety, żeby "wszystkim" podpasić musielibyście dodać multum opcji ale to z kolei obniżyłoby funkcjonalność. Wydaje mi się, że najlepszym sposobem jest wpływanie na świadomość użytkowników coby sami przykładali się do estetyki i przejrzystości własnych profili.

Taki konkurs na najfajniejszy profil to dobry pomysł. Wypromuje właściwe wzorce i może przy okazji jakiegoś sponsora. Pomyślcie o tym.
Powrót do góry
Czekolada
Senior

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi sie podoba czarno-biała fotta.. dlatego amm taką na profilu.. co prawda to nie ja.. ael lubie takie fotki..:PP
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.ludziesportu.pl Strona Główna -> Uwagi / Propozycje Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: